Návštěva Prahy

Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Patří mezi nejnavštěvovanější města v celém světě. Je zde plno krásných památek a některé z nich jsme s žáky 9. třídy 30. května letošního roku navštívili.
Návštěva Prahy

Po příjezdu do Prahy jsme tramvají dojeli pod Petřín. Lanovkou jsme vyjeli na nejvyšší vrchol Petřína a navštívili zrcadlové bludiště. Odtud jsme zamířili, méně zalidněným parkem, do areálu Pražského hradu. Zde nás zaujala rozsáhlá plocha, téměř 70 000 metrů čtverečních, hradu, který je největším hradním komplexem na světě používaným dodnes. Hrad tvoří rozsáhlý soubor paláců a církevních staveb.

Čas v Praze rychle plyne a my jsme z Pražského hradu zamířili na Malostranské náměstí. Cestou jsme hledali dům U Dvou slunců, kde se narodil spisovatel Jan Neruda a nahlédli do Zlaté uličky, kde žili a tvořili naši známí spisovatelé např. Franz Kafka a básník Jaroslav Seifert.

Protože cestou z Pražského hradu začalo souvisle pršet, rozhodli jsme se navštívit zrekonstruované Národní muzeum. Sem jsme dojeli metrem. Muzeum se nejvíce líbilo chlapcům. Zaujaly je vystavené sbírky, přírodní exponáty, nová moderní budova muzea i v nejvyšším patře prosklená kopule, ze které byl nádherný výhled na Václavské náměstí se sochou sv. Václava. Zde jsme, po návštěvě Národního muzea, procházeli na Staroměstské náměstí se světoznámým orlojem. Zde, nad astronomickým ciferníkem, jsou okna, v nichž se pravidelně, v celou hodinu, pohybují apoštolové. Exkurzi v Praze jsme zakončili u Prašné brány. Odtud jsme se vrátili zpět na Václavské náměstí a na nedaleké vlakové nádraží, kde jsme po 6 hodině večerní nasedli na rychlík směr Křižanov. Všichni jsme byli exkurzí znaveni, ale příjemně znaveni. Někteří navštívili Prahu poprvé a věřím, že každý z nás se bude, v budoucnu, do Prahy rád vracet.

Mgr. Eva Kolářová

Exkurze Praha